Het zijn van die dagen dat het weer eigenlijk niet goed weet wat hij moet doen, dan weer ijskoud, dan weer warm, en dan weer nat. Een lekker soepje als de prei en aardappelsoep is dan super comforting!
Cream of potato & Leek
Ik heb ongeveer een jaar in London en Dublin gewoond. Waar ik eerst vooral ging voor de bangers en mash (worstjes en aardappelpuree), kon je mij elk moment van de dag blij maken met een English breakfast (zonder bonen), en was de Sunday roast van ouders van een goede vriend de highlight van mijn week. Maar daar zit het ook vol met soepbarretjes, en kun je echt overal wel een soepje krijgen. Mijn favoriet was dan altijd de “cream of potato & leek”. Lekker romig en dik, met wat bacon erop, en echt zo een comfort soepje waar je warm van werd en je weer helemaal opknapt.
Pas toen ik het zelf wilde maken kwam ik achter de vertaling; romige pre en aardappelsoep. En ik kan je vertellen als ik iets smerig vond dan was het wel prei. Zo zie je maar weer dat je niet alles zomaar moet afwijzen voor je het geproefd hebt…
In de jaren is het recept van prei en aardappelsoep wel een beetje aangepast, maar nog steeds lekker!
Wat heb je nodig voor een lekkere prei en aardappelsoep?
- 2 stuks prei
- 4 middel maat aardappelen
- 2 blokjes kippenbouillon
- 1.5 liter water
- crème fraiche of zure room
- 4 teentjes knoflook
- zout en peper
- bacon of spek – Mijn dochter heeft een hoge intolerantie bij varken, en we gebruiken zelf dus turkey bacon en spekjes, je kunt deze makkelijk krijgen bij de Turkse winkel. Ben je vegan, koop dan de lekkere vegan spekjes!
- stokbrood
- roomboter
- optioneel: gehakt
Hoe maak je prei en aardappelsoep?
Pel de knoflook, en snijd in kleine stukjes. Schil de aardappels en snijd in blokjes. De prei snij je in kleine reepjes tot het donkergroen.
Zet een pan op met 1.5 liter water en de 2 bouillon blokjes. Doe daar ook het donkergroene gedeelte van van de prei. In een andere pan doe je wat roomboter en daar bak je zachtjes de prei, aardappels en knoflook in. Als dit begint te verkleuren, dan haal je het donkergroene gedeelte van de prei uit de bouillon, en doe je de aardappels, prei en knoflook in de bouillon. Dit laat je lekker een half uurtje zachtjes koken.
Bak ondertussen de bacon in dezelfde pan als waarin je net hebt gebakken, dit geeft een lekker smaakje. Snijd wat brood en zorg dat de boter op kamer temperatuur is.
Zet een blender op de prei en aardappelsoep, zodat het helemaal zacht en romig is. Doe er dan nog wat zout, peper en de zure room bij. Serveer het met brood en boter, en wat bacon. Hier zijn ze dol op brood in de soep dopen, en dat maakt het allemaal extra creamy.
Ik heb optioneel gehakt erbij gezet. Dit is omdat mijn verloofde eigenlijk wel altijd vlees bij het eten wilt. Dus ik heb lekker balletjes gemaakt, heel simpel met ei, zout en peper. Je maakt er kleine balletjes van, en die kook je mee met de bouillon. Haal ze eruit voor je de blender erop zet, en doe ze daarna weer erin.
Eet smakelijk!
Proef ook 1 van onze andere soepjes:
- Slimme gezonde huisvrouwen hack; de pureersoepen
- De allerlekkerste soep recepten voor de koele avonden
- Vitamine boost nodig? Probeer deze wortelsoep!
- De bouillon fondue is lekker, gezellig en gezond! (geen soep, maar toch ook wel)
Ik moet net gaan lunchen en nu heb ik helemaal zin in deze soep. Maar mij wacht een stomme boterham met kaas…
Is echt super lekker idd, en de kleintjes zijn er ook dol op!
Deze ga ik even bookmarken! Klinkt echt HEERLIJK!!! Ik ben gek op soep!