Skip to content
Pink Press ♡
Menu
  • ♡
  • WEBSHOP
  • Selfcare
    • Gezond en fit ouder worden
    • Hormonen
    • Mindfulness
    • Ontspanning
    • Dieet
    • Geestelijke gezondheid
  • Sporten
    • Hardlopen
    • Wandelen
  • Fashion
    • comfortabele outfits
    • Style
    • Accessoires
  • Beauty
    • Haarverzorging
    • Huidverzorging
  • Huis en Tuin
    • Huishouden
    • Interieur inspiratie
  • Mama
    • Kinderen
    • Pubers
    • Speelgoed + Games
  • Lifestyle
    • Eten en drinken
    • Op reis
    • Ondernemen
    • Persoonlijk
    • Relaties♡
    • Overige
    • feestdagen
  • Contact
    • UGC by Pink Press
    • Over mij
    • Privacybeleid
    • vriendelijke disclaimer
    • Algemene Voorwaarden
Menu

PMS ( pissige maand syndroom)

Geplaatst op 03/09/201501/03/2020 door Linda

Het is weer zover, ik zit in de grrrr periode van de maand. Wat een hel is het elke keer. Het is een inbreuk op je privacy zo’n ongenode gast, die komt en gaat wanneer het hem uitkomt. Ja ik noem het een Hem, aangezien dit een relatie is makkelijk om de man dan de schuld te geven 🙂

pmsNiet te vergeten die hele drama eromheen: kruidenthee, warme kruiken, kilo’s chocolade. Alles maar om je beter te gaan voelen, terwijl ik dit schrijf zit ik chocolade rotsen te eten terwijl ik ze dip in pindakaas.  En o wee als je discussies met mij gaat voeren nu, geheid dat je het verliest. Want wie kan er tegen zoveel onredelijkheid en tranen op. 

Aangezien ik geen hormonen kan verdragen, slik ik de pil niet. Anders was ik allang ergens afgevoerd, als ik ook nog kunstmatige hormonen erbij had gehad. Ik weet dus nooit wanneer Hij komt. 2 weken van tevoren begint het mij al te rommelen, en dan is het laatste week afwachten wanneer ik word verlost en mijn omgeving ook. Zie het als een fluitketel, ontspant ook als je het gas uitdraait.

Vanaf mijn 12e zit ik dus al in een slechte relatie, maar wel mijn langste tot nu toe.. Hele drama’s wanneer Hij op mijn verjaardag verscheen. Het was zelfs zo erg dat ik op mijn kamertje aan het huilen was en beneden de visite mijn verjaardag aan het “vieren ”was.

Voor de mannen onder ons, de letterlijke vertaling van PMS:

Het premenstrueel syndroom (PMS) is een groep klachten of symptomen die bij sommige vrouwen vlak voor de menstruatie optreden. Ongeveer 4% van de vrouwen tussen 15 en 45 jaar heeft last van PMS, maar dit percentage hangt sterk samen met de gehanteerde criteria: er is geen duidelijke natuurlijke afbakening tussen PMS en normaal gedrag en iedere grenslijn die men trekt tussen normaal en abnormaal is noodzakelijkerwijs arbitrair. Het syndroom hoeft niet gedurende de gehele vruchtbare periode te bestaan: het is ook mogelijk dat het ontstaat na het dertigste levensjaar of na het krijgen van kinderen.

LEES OOK  Cadeautips voor jouw VSCO girl!

De voornaamste met PMS geassocieerde lichamelijke klachten zijn huilbuien (zonder depressieve gevoelens), duizeligheid, hartkloppingen, hoofdpijn, strakke huid, opgezwollen borsten en buikpijn. Psychisch kan de vrouw last hebben van angstigheid, depressieve gevoelens, nervositeit, prikkelbaarheid en agressie.

I rest my case, ik ben nu misselijk doei!

Dit delen:

  • Delen op Pinterest (Opent in een nieuw venster) Pinterest
  • Delen op WhatsApp (Opent in een nieuw venster) WhatsApp
  • Delen op Threads (Opent in een nieuw venster) Threads
  • Share op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
  • Delen op LinkedIn (Opent in een nieuw venster) LinkedIn
  • Delen op Bluesky (Opent in een nieuw venster) Bluesky
  • Delen op Telegram (Opent in een nieuw venster) Telegram
  • Delen op X (Opent in een nieuw venster) X
  • Delen op Reddit (Opent in een nieuw venster) Reddit

Inhoud

Toggle
  • Vind ik leuk:
  • Deze blogs wil je ook vast lezen!
  • Ontdek meer van Pink Press ♡

Vind ik leuk:

Vind-ik-leuk Aan het laden...

Deze blogs wil je ook vast lezen!


Ontdek meer van Pink Press ♡

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Category: GastBlogs, Moederschap, Persoonlijk

Bericht navigatie

← De MyBreastFriendstag
Win première kaarten voor de Sneeuwkoningin in de Julianatoren →

5 gedachten over “PMS ( pissige maand syndroom)”

  1. Hinda schreef:
    03/12/2015 om 17:54

    Hallo Mrs PMS lees nu jouw reactie. Ik heb jouw site bekeken erg fijn dat je dit hebt gedaan. Ik ben nu iets tegenkomen dus ga me daar verder in verdiepen hopelijk helpt dat 🙂

    Aan het laden...
  2. Mrs PMS schreef:
    26/10/2015 om 13:04

    Gelukkig/helaas ben je de niet de enige! Misschien dat je wat aan mijn site hebt?

    Aan het laden...
  3. tineke schreef:
    03/09/2015 om 13:22

    Pff, sterkte ermee 😉 Sinds mijn zwangerschap heb ik ook onwijs last van PMS.. Aan de pil wil ik eigenlijk niet meer..

    Aan het laden...
  4. sunny mama schreef:
    03/09/2015 om 09:54

    Vooral toen ik heel jong was, had ik er erg veel last van. Ik herinner me hoe ‘oneerlijk’ ik dat vond, dat jongens nergens last van hadden en ik de hele dag vreselijke buikkrampen te verduren had…

    Aan het laden...
  5. Karen schreef:
    03/09/2015 om 09:35

    Ik dikke vette haat het. Overigens werd het bij mij met hormonen nog veeeeeeel erger. Maar dat waren dan ook wel weer andere hormonen. Vre-se-lijk. Sterkte.

    Aan het laden...

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Bij PinkPress vind je alles over wandelen, hardlopen, calorieën tellen zonder gek te worden, en een lifestyle die past bij vrouwen van 40+. Of je nu moeder bent, weer begint met bewegen of gewoon lekkerder in je vel wilt zitten — wij helpen je op weg met eerlijke tips, inspirerende verhalen en een flinke dosis motivatie.
Klik op het plaatje voor mijn video's!

Of je nu een auto nodig hebt voor een zakelijke trip in de stad of een roadtrip met vrienden, DISCOVERCARS.COM zorgt dat je zorgeloos op pad gaat. Vergelijk de beste deals en huur een auto die precies bij jouw plannen past.

📍 Regel het hier in een paar klikken: DISCOVERCARS.COM

Abonneer je gratis op dit blog

Voer je e-mailadres in om je in te schrijven op dit blog en e-mailmeldingen te ontvangen van nieuwe berichten.

Bol AlgemeenBol Algemeen

Je gaat ermee akkoord e-mail van ons te ontvangen door dit formulier in te dienen en begrijpt dat je contactgegevens bij ons worden opgeslagen.

Lees je deze disclaimer ook even?

© 2026 Pink Press ♡ | Aangedreven door Minimalist Blog WordPress thema
%d